Open Journal Systems (OJS) kwartalnika „Przegląd Religioznawczy”

Aktualności wtorek, 10 grudzień 2019 22:31

Miło nam poinformować, że od roku 2019 proces wydawniczy kwartalnika naukowego „Przegląd Religioznawczy” realizowany jest w oparciu o profesjonalny system zarządzanie procesem wydawniczym (OJS - Open Journal Systems). OJS jest systemem pozwalającym przeprowadzać cały proces wydania czasopisma w sposób transparentny online. Poszczególni autorzy, recenzenci i redaktorzy mają swoje konta i obserwują proces przygotowania tekstu do publikacji.

W związku z faktem wdrożenia w naszym czasopiśmie systemu OJS, powstała także nowa strona internetowa kwartalnika „Przegląd Religioznawczy”, która dostępna jest pod adresem www.journal.ptr.edu.pl. Za jej pośrednictwem, po zarejestrowaniu w systemie, autorzy mogą składać propozycję tekstów do publikacji – tutaj.

Wybierając system OJS Polskie Towarzystwo Religioznawcze zdecydowało się skorzystać z otwartej platformy stworzonej w ramach projektu Public Knowledge Project (więcej informacji na temat tego przedsięwzięcia – zobacz). Osobom zainteresowanym działaniem systemów OJS polecamy także niniejsze opracowanie – zobacz

Schemat procesu redakcji, recenzji oraz publikacji artykułów w kwartalniku „Przegląd Religioznawczy